Errrkekklik!

Errrkekk olmak sadece homo sapiens canlara özel bir durum değil şüphesiz. Bazen bazı hayvanlar ve neredeyse bütün iktidar yapıları da errrkekk karakterdedir. Errrkekkçe kararlar alır errrkekkçe tavırlar takınırlar. Kazanmak istedikleri siyasi ya da askeri başarıların ardında hep bu errrkekklikleri yatar. Errrkekkçe öldürür errrkekkçe mutlu olurlar. Haz alırlar kandan. Tatmin olurlar.

İktidarlar erke açtır muhakkak. Bir aslanın aç karnını doyurmak için bir geyiği parçalaması nasıl normal görülebilirse, iktidarların erk açlıklarını ölümle ve kanla gidermesi de aynı çerçevede normalleştirilebilir. Vatanları ve kendi öz değerleri için savaştıklarını, kan akıttıklarını söyleyip kenara çekilebilirler.

Ve herşeyden önce errrkekkleri errrkekk yapan en temel aktivite cinselliktir. Sokar, siker ve koyarlar. Mevcudiyetlerinin yegane temeli budur. Yaşam faaliyetleri bu temel üzerine kuruludur. Yapmazlarsa bunu, yaşamış saymayacaklardır muhtemelen kendilerini.

Errrkekk karakterli devletlerin siyasi ya da askeri başarılarının ardında da cinsel böbürlenmeler sezinlenebilir. Yani bir devlet bir devleti alt etmişse bir şekilde, o devlete cinsel anlamda galip geldiği düşünülebilir. Sikmiş, amına koymuş ya da sokmuş sayabilirler kendilerini.

Ve bu errrkekklik dayakçı tehditkâr baba rolüyle topluma da enjekte edilir. Toplumun her bireyi özenle errrkekleştirilir. Doğanın ve bittabi insan yaratığı sosyal hayatın karmaşık bir bileşkesidir bu errrkeklik. Kaçıp kurtulamazsınız ama orasını burasını tıraşlayıp yüzüne bakılır hale getirirsiniz.

Erkekleri severim ama Errrkekliği sevmem.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın