Aşık Olduğum Adam Tarafından Reddedildim

Herkes de sanıyor ki ben istediğinde istediği kişiyi elde edebilecek çekicilikte bir kadınım. Maalesef ballarım. O işler öyle olmuyor canlarım. Çekici olmanın her erkeği elde etmeye yetmeyeceğini acı tecrübelerle anladım. Beğenmedi beni vicdansız. Umuruna çalmadı. Kendisi için ölüp biten beni umarsızlığıyla hırpaladı.

Neymiş efendim çok güzelmişim. Ve neymiş efendim bu çekicilikle Onu kendime aşık edermişim. İstemiyormuş aşık olmak. Hovardalık etmekmiş niyeti. Tanışabildiği kadar çok kadınla tanışmak ve tanıştığı her kadına unutulmaz anlar yaşatmak. Arzulayan değil arzulanan olmak.

Ne Mecnunlukta gözü vardı ne de Keremlikte. Ne bir Leyla’sı olsun istiyordu ne de Aslı’sı. Varsın adı efsanelerde anılmasın, varsın yüreğinde kelebekler pıtırdamasındı. Tek bir kadına akıl bağlamak aptallıktı.

Yıkmıştı beni bu düşünceleriyle. Aşkımı reddetmiş. Aşkını esirgemişti. Ve aşka olan masum inancımı sinsi önyargılara iteklemişti. Unutamayacağım kendisini asla. Şahsıma aşık olma gafletinde bulunan her adama tekmeyi her bastığımda kendisini hatırlayacağım.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın