Bereket Tanrısı Priapos

Penisini bir iktidar asası olarak gördüğünü söyleyince erkek arkadaşım, çok şaşırmıştım. Ona göre bir erkek, gücünü aklından önce penisinden alıyordu. Aklı olmayan bir erkek pekala hayatta var olabilirdi fakat penisi olmayan bir erkek helak olurdu. Penis, erkeğin herşeyiydi ve aslına bakılırsa penis yaşamın hammaddesiydi. Penis olmazsa canlılık durur, dünya anlamını yitirirdi.

Penis candı, penis kandı. Yeryüzünde evrilmekte olan her canlı penise hayrandı. Kıskanıyordu kadınlar penisi. Yaşayan her kadında gizli de olsa bir penis kıskançlığı vardı. Bunu O söylemiyordu, Freud söylüyordu. Kadınların hırçınlığı böylesine değerli bir uzva sahip olamayışlarından geliyordu.

Manyak mıdır nedir, demiştim içimden 😒. Ne hayranlığı ne kıskançlığı? Neler saçmalıyorsun sen? İnat etmiş, şaşmamıştı düşüncelerinden. Priapos adında penisten ibaret bir tanrı varmış, meğerse bu herkesten gizli Priapos’a taparmış. Seni Priapos adına kınıyorum, demişti bir de.

Baya bir sinirlenmiş fakat dilimde dolanan küfürleri diyememiştim. Penise tapan bir adama siktir git falan desem iltifat olarak algılayabilirdi. Pek tuhaf bir çıkmazın içinde dakikalarca debelenmiştim.

Medeniyetten nasibini alamamış bir primat değildi benim sevgilim, penisini tanrılaştıran, penisine tapan, penisiyle gurur duyan bir manyaktı.

Ayrılmadan evvel kendisine bir ders vermeyi çok isterdim ama o dakikadan sonra dayanamadım. Fevkalade bir tokadı sol yanağına yapıştırdıktan sonra olay yerinden ayrıldım.

Birkaç yıl önce ilişiği kestiğim bu adamın şu an nerede ne yapmakta olduğunu pek bilmiyorum, ama dımdızlak bir yalnızlığın içinde kıvrandığını kestirebiliyorum. Ben ise şu an aşırı entellektüel sevgilimle Tanrı Priapos ve müridleriyle dalga geçiyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın