Sevgilim Bana Uçak Almış

Sabah bir uyandım, kapının önünde kırmızı kurdeleli bir uçak. Böyle maviş maviş kanatları var, kuyruğunda “i love you” yazılı bir kart döne döne fır fır sallanıyor. Uçağın burun kısmını civciv gagası gibi yapmışlar, civcivin gözlerinde minik minik kalpler uçuşuyor. Dünyaların benim olduğu bir an, asla unutamayacağım oldukça özel bir an.

Uçağın anahtarını “artık bizi de bir tur bindirirsin” diyerek uzattı milyarder sevgilim. Kahkahası yüzüne yayıldı. Hemen kaptım anahtarı, yeni oyuncağımla dünyaları dolanmak istedim. Tabi teşekkür maksatlı sevgilimin dudağına iki kuplecik bir öpücük kondurmayı da ihmal etmedim.

Defalarca turladım İstanbul semalarını . Viik vik diye öten kornamla muzipçe gürültü kirliliği yaptım. Çocuklar gibi şen, kuşlar gibi hürdüm. Kıskanarak seyretti bütün İstanbul beni, herkes yerimde olmayı çok ama çok istedi. İnanın elimde olsa o küçük insancıkların hepsini uçağıma bindirmek isterdim.

Ne yapabilirim yani? Ben de bu dünyaya bir milyarderin sevgilisi olmak için gelmişim. Suçum günahım yok, bu benim kaderim. Böyle gelmiş böyle gidecek bu düzen…

Yani evet tahmin edildiği üzere öyle bir şey olmadı. Düşük faizden kredi çekip kendime 7.el bir vosvos aldım. İstanbul trafiğinde, asla kornaya basmadan, muzipçe hava attım.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın