Bir milyoneri nasıl reddettim?

İnstagram profilimi inceleyip bendenize abayı yakan bir milyoneri elimin tersiyle nasıl ittiğimi anlatayım da küçük dilinizi yutun.

Başıma bu tarz bir olay gelmeseydi bir dolar milyonerinin instagram profilimden bana ulaşıp çıkma teklif edeceği aklımın ucundan dahi geçmezdi. Baya bi incelemişti profilimi, sevdiğim şarkıları, gittiğim ülkeleri, yediğim yemekleri falan ezberlemişti. baya bi hakimdi bana, beni benden daha iyi tanıyordu. Biraz gurur okşayıcı biraz da ürkütücü bir durumdu.

Birbirinden seksi mankenlerle çılgın seks partileri verebilecekken bana instagramdan aşkını ilan ediyordu. İlk başta biraz sessiz kaldım. Naz yapmaktan falan değil ha bu ne idüğü belirsiz milyoneri bir parça da olsa tanımaya çalıştım. Akıllı biri olduğuna kanaat getirince de ilk mesajı yazdım.

Saatlerce yazıştık, derin sohbetlere daldık. Tuzak sorularla teste tabi tuttum kendisini, ilginç cevaplar aldım. Dış görünüş itibarıyla mükemmelin ötesinde olan bu adamın zeka titresine baya bir şaşaladım. Angut herif ne bir dünya tarihini okumuştu, ne felsefeden ne sanattan ne de sosyolojiden anlıyordu. Varı yoğu milyonlarıydı. Milyonlarıyla kırdığı dünya rekorlarını sıralayıp sıralayıp sıralayıp durdu.

Canım ne yapayım ben senin rekorunu. Özel jetine bilmem ne kadar yükselikte kaç takla attırdığını. Hamsi avlar gibi balina avladığını. Malikanenin yüzölçümünü. Kaç çalışanın olduğunu. Ne yapayım ya ne yapayım. Bana Karl Popper’den iki kuple felsefi alıntı yapamadıktan sonra, Epikuryenlere materyalist ve hedonist yaklaşımlı eleştiriler getiremedikten sonra seni ve milyonlarını nereme çalayım?

Kendini kanıtlamak için bir de diyor ki falanca dünya güzelini şöyle şeyaptım, falanca film yıldızını yatımda çıldırttım, jetimde kudurttum. Bebeğim, dedim, bana bunlarla gelme ben bu tarz demode artistliklerden haz etmem. IQ seviyen yerlerdeyse jetine de binmem yatına da tenezzül etmem.

Nasıl yani, dedi. O güne kadar hiç reddedilmemişmiş, benim onu reddetmem kendisini çok şaşırtmış.

Ne sandın hayatım, dedim. Sapyoseksüelim ben. Beni etkilemek istiyorsan cinsel performansını değil zeka performansını arttırmalıydın. Bilgi çağında bilgisiz kalmayı başarabilen bir ahmakla olmaz yani, yapamam, dedim.

Bir iki ağladı, engellediğim halde farklı hesaplardan rahatsız etmeye kalktı, asarım, keserim, gelir seni alır kaçırırım falan dedi. Sonra tabi mecburen vazgeçti.

Bu milyonerler beni ne sanıyor anlamış değilim. Para düşkünü seksi kaşarlarla karıştırıyorlar herhalde. Ama ben sapyoseksüelim. Madem beni etkilemek istiyordun jet koleksiyonu yapacağına açıp bir iki bir şeyler okuyaydın. Bilgi çağında bilgisiz kalmayı başarabilen bir ahmakla olmaz yani, yapamam.

Cehalete prim verecek değilim 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın